10 Miejsc Do Recyklingu Telefonu Komórkowego

10 Miejsc Do Recyklingu Telefonu Komórkowego

Oto 10 miejsc, w których można zabrać swoje telefony, aby mogły być odbudowane, ponownie wykorzystywane lub recyklowane i odprowadzane z kopalni.

Byłem z rodzicami kilka tygodni temu i potrzebuję ładowarki telefonicznej. Wyciągnąłem ciężką „starą elektronikę” z szafy w podłodze, aby znaleźć dodatkową. Wyobraź sobie, co jeszcze znalazłem?

6 starszych iPhonów

Różowy Razor (Moja duma i radość w ósmym stopniu)

3 stare telefony LG

2 Blackberries

I gwarantuję, że są inne ukryte wokół domu. To jest z rodziny czterech w ciągu okresu 10 lat lub tak. Muszą być recyklowane – i wszyscy w moim domu wiedzą to, dlatego je przechowaliśmy – ale tam siedzą, bez dotyku.

SEE: Polityka informatyki urządzeń mobilnych (Tech Pro Research)

W 2013 roku zakupiono 1,8 miliarda telefonów komórkowych, co stanowi wzrost o prawie 4 proc. w porównaniu z 2012 r., według Gartner. Tylko w ostatnim kwartale 2013 roku zakupiono prawie pół miliarda – i liczba ta przewidywano wzrost o prawie 5% w tym roku.

Badania przeprowadzone przez EPA wykazały, że tylko 11% e-zmarszczek składa się z telefonów komórkowych, co oznacza, że prawie 90% z nich kończy się w klatkach lub siedzą w biurkach. Według EPA, za każdy milion telefonów komórkowych, które recyklujemy, możemy zaoszczędzić 35 000 funtów miedzi, 774 funtów złota i 33 funtów paladiego. Nie wspominając o toksycznych substancjach chemicznych, które pozbyć się wody podziemnej, powietrza i gleby.

Oto lista miejsc do recyklingu starych telefonów. Niektórzy z nich kupują programy z powrotem, inni to darowizny non-profit dla krajów rozwijających się. (Uwaga redaktora z dnia 23 września 2018 r.: Zobacz 17 niedawno opublikowanych sposobów recyklingu lub sprzedaży smartfona oraz 10 wskazówek dotyczących zakupu odnowionych urządzeń technologicznych.)

1. Ekoatm

EcoATM to automatyczny kiosk, który zbiera niepożądane telefony komórkowe i tablety i daje Ci pieniądze na nie. Jest wykonany przez tych samych ludzi, którzy tworzą CoinStar, więc znajdziesz je przez linie czekowe w różnych łańcuchach sklepów. Akceptuje urządzenia z jakiejkolwiek epoki lub w jakichkolwiek warunkach, i oferuje w dowolnym miejscu między kilkoma zakupami do kilkuset dolarów w zamian. EcoATM współpracuje z R2 certyfikowanymi instalacjami do odzyskiwania odpadów elektronicznych, aby zapewnić, że są one recyklowane lub dają telefonom drugie życie.

2. Eko-Cell

Eco-Cell to firma zajmująca się recyklingiem odpadów elektronicznych z siedzibą w Louisville w Kentucky. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i organizacjami takich jak Jane Goodall Institute. Bins znajdują się w kawiarniach i innych przedsiębiorstwach w całym kraju, gdzie zebrane telefony są wysyłane do Eco-Cell w Louisville. Jeśli telefony są ponownie używane, przesyłają je ponownie i przekazują część pieniędzy z powrotem właściciel sprzedażowi. Jeśli nie są one ponowne, telefony są recyklowane, a właściciel otrzymuje pieniądze za wartość recyklowanych materiałów.

3. Najlepsze Zakupy

Best Buy ma recykling kioski w swoich sklepach w USA, a także recykling w sklepie za żadną opłatą dla Ciebie. Zwykle ograniczają go do trzech elementów na rodzinę, dziennie. Od tamtej pory współpracują z firmami recyklingowymi, aby upewnić się, że telefony i inne elektroniki nie kończą się w kopalni.

Cztery Telefon Nadziei

Kampania Hope Phones rozpoczęła się w 2009 roku przez Medic Mobile, która pracuje nad promowaniem opieki zdrowotnej w 16 krajach za pomocą technologii mobilnej. Osoby fizyczne, osoby pozarządowe, grupy lub przedsiębiorstwa mogą zorganizować kampanię Hope Phones w celu darowizny starych telefonów. Są one recyklowane i oceniane tak, że osoby bezpłatne mogą uzyskać nową technologię dla tego obszaru. Większość starych modeli jest ceniona w wysokości 5 dolarów, ale nowe smartfony są regularnie cenione w wysokości 80 dolarów.

5 Telefon komórkowy dla żołnierzy

Telefony komórkowe dla żołnierzy to nieprofit, który pracuje na zapewnieniu bezpłatnych usług komunikacyjnych dla aktywnych wojskowych i weteranów. Nowe lub delikatnie używane telefony komórkowe są akceptowane, a każde urządzenie o wartości 5 dolarów przekształca się w 2,5 godziny wolnego czasu rozmowy dla żołnierzy.

6. Gazela

Gazelle jest jedną z najpopularniejszych opcji handlowych dla starych telefonów komórkowych. Siedziba firmy znajduje się w Bostonie, z siedzibą w Louisville, Kentucky i w Teksasie. Wybierz swoją markę, model, przewoźnik i włącz się do tego, w jakiej formie jest, a następnie otrzymasz ofertę. Wyślij go za darmo i otrzymasz kartę czekową lub prezentową na Amazon.com lub PayPal po sprawdzeniu i upewnij się, że warto to, co mówisz.

7 Call2 Recykling

Call2Recyleis to bezpłatny program recyklingu baterii i telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Posiada skrzynki kolekcyjne, które mogą być umieszczone wszędzie, które mają pozwolenia na wysyłkę, więc wysyłanie ich jest łatwe. Posiadają one również przewozy masowe, jeśli istnieje duża ilość recyklingu.

8. Twój Przewoźnik

AT&T ma program handlowy dla niechcianych telefonów i akcesoriów niezależnie od producenta lub przewoźnika. Właściciel otrzymuje kartę promocyjną, która może być następnie wykorzystana do pobierania pieniędzy z nowego telefonu lub innego zakupu. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie swoje informacje, zanim je włączysz.

Verizon oferuje również program handlowy, w którym właściciel może otrzymywać elektroniczną kartę prezentową po wysłaniu w telefonie i otrzymaniu jej nagrody.

9. Miejsca lokalne

Twoje miasto bez wątpienia ma miejsca do recyklingu starych telefonów. Większość lokalnych stron rządowych, takich jak Nowy Jork, ma kierunki, gdzie iść do recyklingu telefonów. Wiele miast zazwyczaj ma zyski, które również darują stare telefony. EPA ma również opcję, aby dowiedzieć się, jakie elektroniki można przetworzyć za pomocą opcji mail-in.

Dziesięć Recykling Dla Charytatywnych

Ten non-profit ma jedną charytatywność w tym samym czasie, dla której darują pieniądze z recyklingu starych telefonów. Wszystkie roboty i modele są mile widziane w Recycling for Charities, a warunek telefonu nie jest problemem. Próbują najpierw go odnowić, a następnie znaleźć ośrodki recyklingu, aby upewnić się, że materiały nie trafią do zbiornika, jeśli telefony nie mogą być ponownie wykorzystywane.

Te 10 usług są dobrze zbadane i dobrze znane opcje, ale upewnij się, aby badać na własną rękę, gdzie Twój telefon będzie upewnić się, że idą do certyfikowanego e-waste recyklera, więc nie kończy się w kopalni pomimo swoich wysiłków.


Leave a Reply

Your email address will not be published.